Να κατακρίνεις το φίλο που έκανε λάθος, να επαινείς τον ανταγωνιστή σου όταν το αξίξει...

Να μην παίρνεις αποφάσεις εκνευρισμένος, να μην δίνεις υποσχέσεις ευτυχισμένος...

Πρώτον, διακομωδείται, Δεύτερον, βρίσκει βίαιη αντίδραση,
Τρίτον, γίνεται αποδεκτή ως αυταπόδεικτη.

Παρασκευή 29 Απριλίου 2011

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΠΑΣΧΑ ΟΙ "ΠΕΡΑΜΑ CITY"!

Το πρώτο FOOTBALL EASTER CUP, που διοργάνωσε το Τμήμα Νεολαίας του Εξωραϊστικού- Εκπολιτιστικού- Αθλητικού- Αλιευτικού Συλλόγου Αγίου Φανουρίου, κέρδισε η ομάδα του Πέραμα City μετά από ένα αρκετά καλό παιχνίδι απέναντι στην ομάδα της 10ης Αιαντείου, με σκορ 9-8.
Η νωθρότητα με την οποία μπήκε στο παιχνίδι το Πέραμα έδωσε την ευκαιρία στη 10η να πιέσει και με αιχμή του δόρατος τον Κολιόπουλο να κλείσει το ημίχρονο με 2-2.
Οι φωνές του Τριάντου όμως στο ημίχρονο αφύπνισαν τους παίχτες του Περάματος οι οποίοι με την καταλυτική συμβολή του Μαρμάριδη και με την άνοδο των Σαλλή και Τσουβαλά  έφτασαν στη νίκη αποδίδοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο.
Οι σκόρερ για το Πέραμα: Τσουβαλάς(3), Μαρμαρίδης(3), Σαλλής(2), Τριάντος Γ.(1)
Οι σκόρερ για τη 10η: Κολιόπουλος(5), Ρεμούνδος(1), Κότσιας(1), Κυριακός(1)

Έτσι μετά τον τίτλο το 2008 και το 2010 το Πέραμα City κατέκτησε και το Easter Cup αφήνοντας τη 10η με το τρόπαιο του 2009.
Μετά το τέλος του αγώνα ακολούθησαν οι απονομές και ανενεώθηκε το ραντεβού για το καλοκαιρινό μας τουρνουά.